spotkania

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Kategorie:

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 22 stycznia o godz. 12:30 w sali 119 Instytutu Informatyki. Prelegentem będzie prof. Piotr Śniady (Instytut Matematyczny PAN), który wygłosi wykład pt.

Zaproszenie do kombinatoryki asymptotycznej.

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Spotkanie Koła Naukowego Matematyków Teoretyków

Kategorie:

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków serdecznie zaprasza na spotkanie w piątek 11 stycznia o godzinie 16:00 w sali 601.

Zebranie będzie nieco nietypowe. Część spotkania poprowadzi prof. Buraczewski, który opowie o stypendiach. Dr Marcinkowski zaś zgodził się pomóc w merytorycznym przygotowaniu „Pierwszych Horyzontów”.

Szkoła dla studentów „Pierwsze horyzonty”

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję szkoły dla studentów Pierwsze Horyzonty (dawniej Baby Horizons), która odbędzie się w dniach 7-10 marca 2019 r. w Będlewie.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich, ale jak pokazało jej pierwsze i drugie wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.

Swój udział zapowiedzieli: prof. dr hab. Mikołaj Bojańczyk (UW), dr hab. Tomasz Cieślak (IMPAN), prof. dr hab. Krzysztof Krupiński (UWr), dr hab. Piotr Nowak (IMPAN), dr hab. Adam Skalski (IMPAN) i prof. dr hab. Jacek Wesołowski (PW).

Spotkanie KNMT – wykład Piotra Rudnickiego pt. „Wprowadzenie do spektralnej teorii grafów”

Kategorie:

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków zaprasza w piątek 7 grudnia 2018 o godz. 16:03 do sali 601 na wykład Piotra Rudnickiego pt.

Wprowadzenie do spektralnej teorii grafów.

Opis wykładu:

Spektralna teoria grafów zajmuje się między innymi studiowaniem spektralnych własności operatorów związanych z grafami. Jednym z takich operatorów jest dyskretny operator Laplace’a grafu, o którym postaram się opowiedzieć. Okazuje się, że operatory związane z grafem są w stanie udzielić wielu ważnych informacji na temat grafu, natury zarówno kombinarorycznej, jak i topologicznej.

Spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A.

Kategorie:

Zapraszamy we wtorek 20 listopada na godzinę 16:15 do sali EM na spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A., którzy opowiedzą, jakimi zagadnieniami zajmują się matematycy w ich firmie. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z prelegentami indywidualnie w sali 607.

Firma KRUK S.A. zajmuje się odzyskiwaniem należności i analizuje duże dane. Jest to dziedzina względnie nowa, metody dopiero rozwijają się. Wielu rzeczy nie ma w książkach i można robić coś naprawdę nowego, zwłaszcza że centrala KRUKa jest we Wrocławiu. Mają bardzo atrakcyjne staże. Więcej informacji u prof. Ewy Damek.

Subskrybuj RSS - spotkania